#Futsal #Koszykówka #Siatkówka #MuayThai
Neymar, Messi i Ronaldo to oni działają na naszą wyobraźnię. Najlepsi zawodnicy na świecie zgodnie podkreślają jak dużą rolę w ich rozwoju odegrał futsal. Oni wszyscy zaczynali w najmłodszym wieku od futsalu i w piłce osiągnęli najwięcej.
Światowe potęgi Brazylia, Argentyna, Hiszpania i Portugalia to kraje, w których futsal od lat jest nieodzownym elementem szkolenia najmłodszych. Niemcy i Anglia to kolejne kraje, które zdecydowały się włączyć futsal do programu szkolenia dzieci i młodzieży.
Futsal Kids Szczecin to dziecięca akademia sportowa proponująca zajęcia ogólnorozwojowe z elementami piłki nożnej halowej dla dzieci w wiek od 5 do 10 lat.
Dzieciństwo to najlepszy czas na rozwój naszej motoryki, poprawę zdolności ruchowych i właściwy przyrost naszych mięśni.
W typowej brazylijskiej akademii piłkarskiej 2-3 treningi w tygodniu poświęcone są na futsal. W Brazylii i Hiszpanii futsal jest częścią ministerialnego obowiązkowego programu nauczania wychowania fizycznego w szkole podstawowej.
“Jako mały chłopiec w Argentynie grałem w futsal na ulicach i dla mojego klubu. To była ogromna zabawa i pomogło mi to zostać takim graczem, jakim jestem dzisiaj” - L. Messi
“Futsal miał olbrzymi wpływ na mnie kiedy dorastałem. To jest bardzo wymagająca gra i bardzo pomogła rozwinąć moją technikę, szybkość reakcji i umiejętność poruszania się na ograniczonej przestrzeni. Myślę, że futsal jest fundamentalną częścią życia piłkarza” - Neymar Jr
“W czasie mojego dzieciństwa wszyscy graliśmy w futsal. Mała przestrzeń do gry pomogła mi rozwinąć ścisłą kontrolę nad piłką i kiedykolwiek grałem w futsal czułem się wolny. Gdyby nie futsal nie byłbym piłkarzem takim jaki jestem” - Cristiano Ronaldo
“W futsalu widzisz czy zawodnik jest naprawdę utalentowany. W piłce nożnej nie zidentyfikujesz tak łatwo zawodnika z potencjałem, ze względu choćby na większą grę fizyczną. W futsalu zauważasz jakość w szczegółach, klasę zawodnika oraz rozumienie taktyczne” - Xavi
“Zacząłem od gry w futsal. Rozwijałem się. Teraz grając ciągle wracam do korzeni. Na małej przestrzeni musiałem podejmować ryzykowne decyzje. Przewidywalność oznaczała porażkę. Szybko uczysz się, że posiadanie piłki króluje i to się nigdy nie zmieni bez względu na to gdzie grasz. Kocham futsal. Sprawia mi wiele radości. Kocham rzeczy które można zrobić z piłką, szybkość poruszania się, zwody, drybling oraz jakość podań” - Andrea Iniesta
Nasze zajęcia sportowe to doskonała forma spędzenia wolnego czasu. Poziom trudności dostosowany jest do możliwości poszczególnych grup wiekowych. Bardzo ważną zaleta futsalu jest wpływ na wszechstronną sprawność fizyczną. Zajęcia dla najmłodszych oparte są na zasadach zabawy ruchowej, starsze grupy rozwijają swoje umiejętności uzupełniając je o ćwiczenia sprawnościowe.
Futsal Kids Szczecin to unikatowa szansa na podnoszenie swoich kwalifikacji pod okiem Romana Smirnova - byłego trenera ekstraklasowej Pogoni '04 Szczecin.
Cotygodniowe spotkania z wysoko wykwalifikowaną i doświadczoną kadrą trenerską zapewnią Państwa dziecku zrównoważony rozwój, wspaniałą zabawę i niepowtarzalną szansę na nową pasję.
Najlepsi zawodnicy na świecie zaczynali swoją piłkarską karierę od futsalu.