#Futsal #Koszykówka #Siatkówka #MuayThai

Roman Smirnov


były trener ekstraklasowej Pogoni 04 Szczecin urodzony w Odessie. Jako zawodnik grał w ukraińskiej ekstraklasie oraz  w reprezentacji w latach 1991-2003.

Ma na koncie mistrzostwo Ukrainy w roli futsalisty ( 1991, 1999) i puchar tego kraju. Pracował w mołdawskiej lidze w latach 2002-2006 z wielkimi sukcesami (mistrzostwo, puchar, występy w pucharze UEFA). Trenował również tamtejszą reprezentację młodzieżową i dorosłą.

Trener portowców przez trzy lata pracował w polskiej ekstraklasie futsalu m.in. jako szkoleniowiec Hurtapu Łęczyca. Z tym klubem zdobył puchar Polski oraz tytuł wicemistrza Polski. Prowadził również zespół Marwitu Toruń.

Od roku 2016 posiada licencję Futsal Coach C, a w 2017 dołączył do grupy szkoleniowców posiadających licencję UEFA Futsal B.

Posiada certyfikat uczestnictwa w kursie Futsal Coaching Course pod zwierzchnictwem FIFA we współpracy z Ukraińska Federacją Piłki Nożnej prowadzonym przez Mico Martica (trenera reprezentacji Finlandii), a także certyfikat ukończenia Top Futsal Course prowadzony przez Jose Lopez Hierro (trenera reprezentacji Hiszpanii).

Stoi za nim olbrzymie doświadczenie w pracy z dziećmi i młodzieżą. 

Z wykształcenia jest pedagogiem i przez wiele lat uczył najmłodszych adeptów futsalu.