#Futsal #Koszykówka #Siatkówka #MuayThai

Roman Smirnov od samego początku związany jest z naszym klubem. W roku 2018 łączył pracę trenera Pogoni 04 Szczecin z budową akademii Futsal Kids Szczecin.

Roman Smirnov to trener urodzony w Odessie. Jako zawodnik grał w ukraińskiej ekstraklasie oraz w reprezentacji Ukrainy w latach 1991-2003.

Ma na swoim koncie mistrzostwo Ukrainy w roli futsalisty ( 1991, 1999) i puchar tego kraju. Pracował w mołdawskiej lidze w latach 2002-2006 z wielkimi sukcesami (mistrzostwo, puchar, występy w pucharze UEFA). Trenował również tamtejsze reprezentacje młodzieżową i dorosłą.

Roman Smirnov przez trzy lata pracował w polskiej ekstraklasie futsalu m.in. jako szkoleniowiec Hurtapu Łęczyca. Z tym klubem zdobył puchar Polski oraz tytuł wicemistrza Polski. Prowadził również zespół Marwitu Toruń, a w sezonie 2018/19 był trenerem ekstraklasowej Pogoni 04 Szczecin.

Od roku 2016 posiada licencję Futsal Coach C, a w 2017 dołączył do grupy szkoleniowców posiadających licencję UEFA Futsal B. Posiada certyfikat uczestnictwa w kursie Futsal Coaching Course pod zwierzchnictwem FIFA we współpracy z Ukraińska Federacją Piłki Nożnej prowadzonym przez Mico Martica (trenera reprezentacji Finlandii), a także certyfikat ukończenia Top Futsal Course prowadzony przez Jose Lopez Hierro (trenera reprezentacji Hiszpanii).

Stoi za nim olbrzymie doświadczenie w pracy z dziećmi i młodzieżą.  Z wykształcenia jest pedagogiem i przez wiele lat uczył najmłodszych adeptów futsalu. Dzisiaj z wielką pasją łączy szkolenie najmłodszych z pracą trenera I zespołu Futsal Szczecin.

Zapraszamy wszystkich na nasze treningi. W zakładce grafik zajęć znajdą Państwo dokładny harmonogram.


Pilotażowy program Manchesteru United pokazuje różnicę i przewagę gry na mniejszej powierzchni i w mniejszych grupach.


Średnia jaką obliczono zestawiając ze sobą grę 4 na 4 z grą 8 na 8 zawodników :

  • 135% więcej podań
  • 260% więcej prób oddania strzału
  • 500% więcej strzelonych bramek
  • 225% więcej pojedynków 1 na 1
  • 280% więcej sztuczek technicznych

Gra na małej powierzchni odgrywa zasadniczą rolę w rozwoju podstaw techniki, tak ważną w pierwszych latach treningów najmłodszych zawodników.  Częstszy kontakt z piłką, większa ilość oddanych strzałów i większa ilość wykonanych podań przekłada się na osiągane umiejętności techniczne zawodnika. Ponadto ciągły kontakt z przeciwnikiem i gra 1 na 1 pozwalają na wyuczenie pewnych zachowań pod stałą presją przeciwnika. Współczesna piłka nożna jest szybsza, bardziej kondycyjna i techniczna niż kiedykolwiek wcześniej, a na boisku zrobiło się zdecydowanie ciaśniej.

Najlepsi zawodnicy na świecie zgodnie podkreślają jak dużą rolę w ich rozwoju odegrał futsal. Światowe potęgi Brazylia, Argentyna, Hiszpania i Portugalia to kraje, w których futsal od lat jest nieodzownym elementem szkolenia najmłodszych. Niemcy i Anglia to kolejne kraje, które zdecydowały włączyć futsal do programu szkolenia dzieci i młodzieży. 

Gra 4 na 4 z bramkarzami to podstawowa forma gry w nauczaniu i doskonaleniu umiejętności piłkarskich. Mniejsze boisko to mniej biegania, mniej czasu na podanie piłki, jej przyjęcie, drybling itp. Zmusza to do operowania piłką, przede wszystkim krótkimi podaniami, więcej stosuje się dryblingów i gry 1 na 1.

"Kiedy doświadczymy w Anglii pokolenia, które grało w futsal i piłkę nożną myślę, że będziemy groźni. Po głębszej analizie stąd jest nasz pomysł by wprowadzić futsal do programu federacji w przedziale 5-11 lat."  Peter Sturgess, THE FA

"W futsalu dokonuje się konfrontacja zawodnika z ciągłym podejmowaniem decyzji. Kiedy otrzymujesz piłkę zmierzasz się z mnóstwem wyborów. Twój mózg działa jak komputer: zdaje sobie sprawę, że już miał do czynienia z taką sytuacją i stara się podjąć dobrą decyzję – dobre podanie lub dobry strzał. W futsalu jest całe mnóstwo takich decyzji do podjęcia, dlatego też ciągle się rozwijasz kiedy grasz.”  Arsene Wenger, Arsenal Londyn

"Moje metody pracy oraz generalny pogląd na piłkę nożną są bardzo zbliżone do futsalu. Zawsze szukam dobrych zawodników technicznie, bym mógł realizować swoją koncepcje gry jaką jest posiadanie piłki. Zawodnicy o niskim wzroście tacy jak Messi, Xavi czy Iniesta gwarantują kontrolę nad piłką jak i szybki atak wspólnie z kolegami męcząc tym samym rywala. Prawda jest taka, że wszyscy jesteśmy bliscy w piłce nożnej ograniczenia przestrzeni. O tą przestrzeń należy walczyć jak i trzeba się w niej odnaleźć." Pep Guardiola, trener Manchester City

źródło “FA Insight”, na podstawie studiów realizowanych przez Departament Treningu i Nauki o Sporcie w Metropolitalnym Uniwersytecie w Manchesterze.

ROCZNIK 2017/16 - SP 20 UL. DOBRZYŃSKA 2 (POMORZANY) - BOISKO SZKOLNE

  • PONIEDZIAŁEK GODZ. 16.00-17.00
  • CZWARTEK GODZ. 16.00-17.00

Roman Smirnov


były trener ekstraklasowej Pogoni 04 Szczecin urodzony w Odessie. Jako zawodnik grał w ukraińskiej ekstraklasie oraz  w reprezentacji w latach 1991-2003.

Ma na koncie mistrzostwo Ukrainy w roli futsalisty ( 1991, 1999) i puchar tego kraju. Pracował w mołdawskiej lidze w latach 2002-2006 z wielkimi sukcesami (mistrzostwo, puchar, występy w pucharze UEFA). Trenował również tamtejszą reprezentację młodzieżową i dorosłą.

Trener portowców przez trzy lata pracował w polskiej ekstraklasie futsalu m.in. jako szkoleniowiec Hurtapu Łęczyca. Z tym klubem zdobył puchar Polski oraz tytuł wicemistrza Polski. Prowadził również zespół Marwitu Toruń.

Od roku 2016 posiada licencję Futsal Coach C, a w 2017 dołączył do grupy szkoleniowców posiadających licencję UEFA Futsal B.

Posiada certyfikat uczestnictwa w kursie Futsal Coaching Course pod zwierzchnictwem FIFA we współpracy z Ukraińska Federacją Piłki Nożnej prowadzonym przez Mico Martica (trenera reprezentacji Finlandii), a także certyfikat ukończenia Top Futsal Course prowadzony przez Jose Lopez Hierro (trenera reprezentacji Hiszpanii).

Stoi za nim olbrzymie doświadczenie w pracy z dziećmi i młodzieżą. 

Z wykształcenia jest pedagogiem i przez wiele lat uczył najmłodszych adeptów futsalu.

Futsal Kids Szczecin to dziecięca akademia sportowa proponująca zajęcia ogólnorozwojowe z elementami piłki nożnej halowej dla dzieci w wiek od 5 do 8 lat.

Dzieciństwo to najlepszy czas na rozwój naszej motoryki, poprawę zdolności ruchowych i właściwy przyrost naszych mięśni. W typowej brazylijskiej akademii piłkarskiej 2-3 treningi w tygodniu poświęcone są na futsal. W Brazylii i Hiszpanii futsal jest częścią ministerialnego obowiązkowego programu nauczania wychowania fizycznego w szkole podstawowej.

“Jako mały chłopiec w Argentynie grałem w futsal na ulicach i dla mojego klubu. To była ogromna zabawa i pomogło mi to zostać takim graczem, jakim jestem dzisiaj” - L. Messi

 

 

“Futsal miał olbrzymi wpływ na mnie kiedy dorastałem. To jest bardzo wymagająca gra i bardzo pomogła rozwinąć moją technikę, szybkość reakcji i umiejętność poruszania się na ograniczonej przestrzeni. Myślę, że futsal jest fundamentalną częścią życia piłkarza” – Neymar Jr

 

“W czasie mojego dzieciństwa wszyscy graliśmy w futsal. Mała przestrzeń do gry pomogła mi rozwinąć ścisłą kontrolęnad piłką i kiedykolwiek grałem w futsal czułem się wolny. Gdyby nie futsal nie byłbym piłkarzem takim jaki jestem” - Cristiano Ronaldo

 

“W futsalu widzisz czy zawodnik jest naprawdę utalentowany. W piłce nożnej nie zidentyfikujesz tak łatwo zawodnika z potencjałem, ze względu choćby na większą grę fizyczną. W futsalu zauważasz jakość w szczegółach, klasę zawodnika oraz rozumienie taktyczne” - Xavi

 

“Zacząłem od gry w futsal. Rozwijałem się. Teraz grając ciągle wracam do korzeni. Na małej przestrzeni musiałem podejmować ryzykowne decyzje. Przewidywalność oznaczała porażkę. Szybko uczysz się, że posiadanie piłki króluje i to się nigdy nie zmieni bez względu na to gdzie grasz. Kocham futsal. Sprawia mi wiele radości. Kocham rzeczy które można zrobić z piłką, szybkość poruszania się, zwody, drybling oraz jakość podań” - Andrea Iniesta

 

Nasze zajęcia sportowe to doskonała forma spędzenia wolnego czasu. Poziom trudności dostosowany jest to możliwości poszczególnych grup wiekowych. Bardzo ważną zaleta futsalu jest wpływ na wszechstronną sprawność fizyczną. Zajęcia dla najmłodszych oparte są na zasadach zabawy ruchowej, starsze grupy rozwijają swoje umiejętności uzupełniając je o ćwiczenia sprawnościowe.

Futsal Kids Szczecin to unikatowa szansa na podnoszenie swoich kwalifikacji pod okiem Romana Smirnova - byłego trenera ekstraklasowej Pogoni '04 Szczecin.

 

Cotygodniowe spotkania z wysoko wykwalifikowaną i doświadczoną kadrą trenerską zapewnią Państwa dziecku zrównoważony rozwój, wspaniałą zabawę i niepowtarzalną szansę na nową pasję.

Najlepsi zawodnicy na świecie zaczynali swoją piłkarską karierę od futsalu.