SportowySzczecin to stowarzyszenie stawiające sobie za cel aktywizację sportową dzieci i młodzieży z naszego miasta i regionu.

 

Doświadczenie, kompetencja i sukcesy naszych trenerów i wychowawców wyróżniają nas na tle innych klubów sportowych. To jest nadrzędny cel naszego stowarzyszenia.

 

Powierzamy dzieci w ręcę osób, za którymi stoją największe sukcesy sportowe wiedząc o tym, że przyniesie to najlepsze rezultaty.

 

Czarni Szczecin Basket Kids Nieliczne akademie w naszym kraju prowadzą zajęcia koszykówki dla dzieci od 4 roku życia. Zajęcia prowadzi Ewa Maciejewska – najbardziej utytułowana zawodniczka Pomorza Zachodniego, wielokrotna reprezentantka Polski, zdobywczyni brązowego medalu na Mistrzostwach Europy i srebrnego medalu na Mistrzostwach Europy Juniorek.

 

Projekt Top Volley  to pomysł Leszka Piaseckiego, koordynatora i twórcy Szkoły Mistrzostwa Sportowego w Policach. Szkoły, w której na co dzień kształcą się najlepsze zawodniczki i zawodnicy z całej Polski. Trenerzy polickiego SMS prowadzą również zajęcia w naszej akademii.  

 

Futsal Kids Szczecin to unikatowa szansa na podnoszenie swoich umiejętności pod okiem Romana Smirnowa – trenera ekstraklasowej Pogoni 04 Szczecin.

Zajęcia sportowe mają na celu nie tylko rozwój fizyczny ale i mentalny. Staramy się wpajać uczestnikom pozytywne wzorce oparte na modelu człowieka aktywnego. Człowieka przyjaznego dla otoczenia, stroniącego od agresji, używek i nałogów, prowadzącego higieniczny tryb życia. Zmierzamy do tego, aby nasz klubowicz poprzez trening zyskał zdrowie i był świadomy nabytych umiejętności.

 

Na naszej stronie internetowej w zakładkach kadra przeczytacie Państwo szczegółowo o sukcesach naszych trenerów.

 

W ramach działalności stowarzyszenia organizowane są turnieje i zawody sportowe, a także półkolonie i obozy rekreacyjno-sportowe (letnie i zimowe).